Zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (dz. u. z 2010r. nr 193 poz. 1287 ze zmianami):
Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym oraz nazwą miejscowości.

W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę umieszcza się również na ogrodzeniu.

Wójt Gminy Zadzim

Włodzimierz Owczarek