Na dożynkach gminnych w Ralewicach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Na najładniejszą zagrodę i bezpieczne gospodarstwo w 2014 r.

Zgodnie z regulaminem komisja konkursowa dokonała wizytacji zgłoszonych do konkursu gospodarstw i działek. W ocenie brano pod uwagę miedzy innymi  porządek i czystość w obejściu, estetykę i zagospodarowanie przydomowych ogródków, posiadanie umowy na odbiór odpadów komunalnych oraz zobowiązania wobec gminy.  Po podliczeniu punktacji klasyfikacja przedstawia się następująco:

w kategorii „gospodarstwo rolne”

I    miejsce Grażyna i  Edward Klimczak zam. Zalesie

II   miejsce Agnieszka i Maciej Puławscy zam. Rzeczyca

III  miejsce Marek Patora zam. Ruda Jeżewska

w kategorii „działka”

I   miejsce Katarzyna i Łukasz Marciniak zam. Wyrębów

II  miejsce Monika i Grzegorz Lisowscy zam. Rzeczyca

III miejsce Zenobia i Sławomir Dostatni zam. Ralewice

i ex aequo

III miejsce Lucjan Kapituła zam. Piotrów

w kategorii „działalność gospodarcza”

I   miejsce Elżbieta Kądziela zam. Wólka

II  miejsce Honorata Jaruga zam. Małyń

III miejsce Kamil Dostatni zam. Ralewice

Laureaci otrzymali  nagrody rzeczowe i dyplomy. W organizację konkursu włączyła się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Placówka Terenowa w Poddębicach.

DSC_0862.jpgDSC_0863.jpgDSC_0871.jpgDSC_0874.jpgDSC_0879.jpgDSC_0880.jpgDSC_0882.jpgDSC_0884.jpg