W dniu 30 października br. odbyła się XXXV sesja rady Gminy w Zadzimiu.

W obradach uczestniczyli: wójt gminy, komendant powiatowy policji, naczelnik prewencji komendy powiatowej policji, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji, skarbnik gminy, sekretarz, dyrektorzy szkół, kierownik GBP, kierownik GOPS, kierownicy referatów.

Podczas sesji zaprezentowany został pokaz multimedialny o działaniach prewencyjnych i projektach realizowanych przez  KPP w Poddębicach. Komendant i naczelnik prewencji  przedstawili informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Zadzim za okres od 01.01.2013 r do 30.09.2013 r. Radni zadawali szereg pytań dotyczących przepisów prawnych i działań policji na terenie gminy Zadzim.

Wójt w swojej wypowiedzi podkreślił dobra współpracę z komendą powiatową policji, której efektem między innymi są działające na naszym terenie służby ponadnormatywne. Wpływa to korzystnie na stan bezpieczeństwa mieszkańców.

Na sesji podjęto jednogłośnie następujące uchwały:

- w sprawie zmiany w Statucie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zadzimiu,

- w sprawie zarządzenia poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,

- w sprawie skargi na działalność Kierownika GOPS,

- w sprawie  ceny 1 q żyta dla potrzeb wymiaru podatku rolnego,

- w sprawie stawek podatku od nieruchomości,

- w sprawie stawek od środków transportowych,

- w sprawie opłaty targowej i sposobu jej poboru,

- w sprawie zmiany w budżecie gminy na 2013 rok,

- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zadzim na lata 2013-2028,

Podczas obrad radni jednogłośnie przyjęli informację Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej o poziomie czytelnictwa i funkcjonowaniu biblioteki i jej filii.

DSC_0396.JPGDSC_0414.JPGDSC_0415.JPGDSC_0432.JPGDSC_0439.JPGDSC_0440.JPGDSC_0445.JPGDSC_0463.JPGDSC_0481.JPGDSC_0488.JPGDSC_0505.JPGDSC_0509.JPGDSC_0513.JPGDSC_0514.JPGDSC_0520.JPGDSC_0530.JPG