W dniu 19 września 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zadzimiu odbyło się spotkanie członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Zespół działa od kwietnia 2012 r. W jego skład wchodzą przedstawiciele instytucji związanych z realizacją zadań na rzecz pomocy osobom indywidualnym, rodzinom, grupom problemowym. Są to osoby z różnych grup zawodowych, reprezentujący instytucje publiczne, między innymi przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiazywania problemów alkoholowych, policji, oświaty, ochrony zdrowia.

Podstawowym zadaniem Zespołu jest reagowanie na sygnały o przemocy w rodzinie i krzywdzeniu dzieci. Członkowie współpracując ze sobą w grupach roboczych diagnozują sytuację osoby lub rodziny, opracowują i realizują plan pomocy w celu przeciwdziałania zjawisku przemocy.

Posiedzenia Zespołu zwoływane są w zależności od potrzeb nie rzadziej jednak niż raz na kwartał.

19.09.2013r. zespo intetrdyscyplinarny 074.jpg19.09.2013r. zespo intetrdyscyplinarny 079.jpg19.09.2013r. zespo intetrdyscyplinarny 086.jpg19.09.2013r. zespo intetrdyscyplinarny 090.jpg